5 najważniejszych cech dużego biustonosza

Duże rozmiary biustonoszy

Kobiety o dużych piersiach najczęściej wcale nie są zadowolone z tego, jak zostały obdarzone przez naturę – wynika to głównie z problemów, jakie sprawia kobietom zakup wygodnego biustonosza w dużym rozmiarze. Niestety, często sklepy oferują biustonosze ze standardowymi miseczkami A, B, C i D, tym samym dyskryminując kobiety, które mają większy biust. Jeśli chodzi o dobre biustonosze duże rozmiary to nie wszystko – muszą one spełniać kilka technicznych wymogów.

 

  1. Zabudowana miseczka – duży biust powinien być porządnie objęty miseczką i zabudowany w całości. Najlepiej sprawdzają się biustonosze w kształcie litery V z zabudowaną górą i dużym wycięciem pomiędzy piersiami.

 

  1. Pełna miseczka – usztywnienie miseczki to konieczność przy dużym rozmiarze stanika. Dzięki temu piersi nie będą wylewały się z biustonosza, a także zachowają odpowiedni kształt pod bluzkę czy sukienką.

 

  1. Szerokie ramiączka – istotnym parametrem dobrego biustonosza w dużym rozmiarze są szerokie ramiączka. Pozwalają one na stabilne utrzymanie piersi, a także nie będą wpijały się w skórę. Należy pamiętać o ich odpowiedniej regulacji, by podtrzymywały biust, ale go nie uciskały.

 

  1. Trzy haftki – duże biustonosze powinny mieć trzy lub nawet cztery haftki do zapięcia, dzięki czemu nie będą wbijały się w skórę i solidniej utrzymają duży biust.

 

  1. Elegancki fason – duży rozmiar nie musi oznaczać rezygnacji z ładnego wyglądu biustu, a wręcz przeciwnie!