Ciepłe kurtki na zimę

tanie kurtki zimowe damskie

tanie kurtki zimowe damskieZakup kurtki zimowej może przysporzyć wielu kłopotów. Oczekujemy, by była ciepła, wodoodporna i pasowała do wszystkiego. Niestety bardzo trudno znaleźć model, który spełniałby wszystkie te wymagania.
W takim wypadku pozostaje zdecydować, na czym zależy nam najbardziej. Jeśli jesienią i zimą dużo czasu spędzamy aktywnie na zewnątrz (np. spacerując czy uprawiając sporty zimowe), koniecznie musimy posiadać w swojej szafie kurtkę sportową.

Tanie kurtki zimowe damskie przeważnie składają się z dwóch warstw. Zewnętrzna jest zwykle nieprzemakalna, wiatroszczelna, ale też oddychająca, a wewnątrz znajdziemy warstwę ocieplającą (najczęściej odpinaną- polar, podpinka syntetyczna czy puchowa). Dobre kurtki możemy znaleźć na https://yups.pl/kurtki-zimowe-2 i dowiedzieć się jakie możliwości oferuje.
Szczególnie warte polecenia są modele z wpinkami syntetycznymi
i puchowymi, gdyż zapewniają lepszą izolację termiczną.
Wybierając taki model, zwróćmy uwagę na rozmiar- kurtka z podpinką powinna być dość obcisła, w przeciwnym razie nie spełni swoich zadań.

Dodatkowym plusem takiej kurtki jest fakt, że mamy dwa elementy odzieży, które możemy nosić oddzielnie. Sama warstwa wierzchnia może być noszona jako wiosenna wodoodporna wiatrówka,
a wewnętrzna podpinka jako lekkie, ale ciepłe okrycie wierzchnie
w chłodniejsze dni.

Niestety na co dzień w mieście prawdopodobnie będzie w niej za chłodno. Kurtki sportowe stworzono przecież z myślą o aktywności fizycznej, kiedy ciepło generuje ruch, a sama kurtka ma je jedynie utrzymywać i umożliwiać odparowywanie potu.