Jak tworzyć modne stylizacje z kozakami?

Kozaki damskie za kolano, na szpilce lub słupku, to jedne z piękniejszych butów jesiennych. W ofercie sklepów obuwniczych są zarówno kozaki wykonane ze skóry licowej, jak i zamszowe. Modele wykonane z zamszu sprawdzą się najlepiej na suchą i ciepłą jesień, zaś te ze skóry licowej lepiej będą współgrały z pogodą deszczową.

kobiece kozaki w kwiaty

Kozaki damskie za kolano

Wkładanie tego typu butów musi być jednak wcześniej poprzedzone przemyśleniem  kilku stylizacji. Buty tego typu mogą się kojarzyć z kiepskim stylem i marną jakością. Nie wyglądają zbyt elegancko wkładane na przykład do obcisłych dżinsów rurek, oraz do dopasowanych mocno bluzek czy sweterków. Aby wysokie damskie kozaki prezentowały się stylowo, lepiej postawić tylko i wyłącznie na ubrania trochę obszerniejsze w kroju, tak zwane oversize.

Stylizacje z ubraniami oversize oraz wysokimi kozakami

Współcześnie odchodzi się od podkreślania wszystkich atutów sylwetki jednocześnie. Jeżeli zatem kobieta decyduje się na założenie wysokich kozaków, które bardzo mocno podkreślają jej zgrabne i długie nogi, naprawdę powinna zrezygnować z jednoczesnego wkładania bardzo mocno dopasowanego do ciała ubrania. Tego typu buty będą się lepiej prezentować w zestawieniu z luźniejszą sukienką, albo obszerniejszą spódnicą zestawiono z luźnym swetrem oversize. Uzyska się w ten sposób bardzo modną i kobiecą stylizację, która będzie naprawdę seksowna, ale absolutnie w żaden sposób wulgarna. Ten styl pasuje zarówno młodym dziewczynom,  ale też bardziej dojrzałym kobietom.