Jak możesz zadbać o botki ażurowe? Które z gwiazd je noszą?

botki ażurowe

Botki ażurowe to typ obuwia, który jest trendem w ostatnich latach. Czasem są one wykonane z otwartym palcem i piętą, i często mają skomplikowane wzory wyryte w skórze. Ażurowe buty były kiedyś zaprojektowane dla mężczyzn do noszenia podczas jazdy konnej, ale dziś są noszone zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety jako moda. Chociaż ten rodzaj buta wygląda świetnie, mogą być trudne do utrzymania w dobrym stanie. Dowiedz się, kto z gwiazd je nosi oraz poznaj poniższe wskazówki, które pomogą Ci utrzymać jakość botków ażurowych.

Jak przechowywać botki ażurowe?

Najlepszym sposobem na przechowywanie botków ażurowych jest ich powieszenie. Pozwoli to zachować kształt buta i pomoże zapobiec zagnieceniom. Można zakupić specjalny wieszak na buty lub wykonać własny przy użyciu wieszaków na płaszcze. Inną opcją przechowywania butów ażurowych jest pudełko po butach wyłożone bezkwasową bibułą. Umieść każdy but w osobnym pudełku, zwrócony w tym samym kierunku, aby nie ocierały się o siebie i nie zniekształcały się z czasem.

Jak dbać o botki ażurowe?

botki ażurowe

W miarę możliwości unikaj zamoczenia skóry. Jeśli musisz chodzić po kałużach lub śniegu, staraj się chronić skórę tak bardzo, jak to możliwe. Woda może uszkodzić rzeźbienia na bucie i spowodować ich pękanie lub łuszczenie się z czasem.

Bądź ostrożna podczas czyszczenia botków. Unikaj używania ostrych środków chemicznych lub detergentów, które mogłyby uszkodzić delikatne rzeźbienia na bucie. Miękka ściereczka zwilżona wodą powinna wystarczyć do większości codziennych czyszczeń.

Jeśli Twoje buty wejdą w kontakt z błotem, brudem lub innymi substancjami, które mogą je potencjalnie zabarwić, wytrzyj je natychmiast, aby uniknąć trwałego zabarwienia.

Sławni ludzie, którzy noszą botki ażurowe

Ażurowe botki to rodzaj obuwia, który w ostatnich latach zyskuje na popularności. Podczas gdy zawsze były podstawą wśród celebrytów i trendów, coraz więcej osób nosi je teraz jako codzienne obuwie. Istnieje wiele powodów tego trendu, ale jednym z najważniejszych jest to, że botki ażurowe z https://zapato.com.pl/botki-damskie-skorzane-azurowe oferują wyjątkowe połączenie stylu i komfortu.

Wśród celebrytów, których zauważono w ażurowych butach, są Kendall Jenner, Bella Hadid, Hailey Baldwin, Emily Ratajkowski, Gigi Hadid, Kylie Jenner, Kourtney Kardashian, Rihanna i Cara Delevingne. Kobiety te znane są ze swojego poczucia stylu i uwielbiają eksperymentować z różnymi trendami. Noszenie ażurowych butów pozwala im pokazać się od dobrej strony, a jednocześnie jest wygodne. Oprócz tego, że są stylowe, te gwiazdy wiedzą również, że ażurowe buty mogą być noszone na wiele sposobów – co czyni je idealnymi na każdą okazję.