Baleriny – buty na każdą okazję

baleriny

Baleriny to wygodne buty damskie z zaokrąglonym noskiem na płaskiej podeszwie. Jest to rodzaj butów zainspirowany tancerzami baletu, jednak znany i kochany przez panie niezwiązane z tym sportem. Baleriny to jeden z najchętniej wybieranych przez kobiety rodzajów butów. Wyróżniają się przede wszystkim wygodą i pasują niemal do wszystkich rodzajów stylizacji.

Wśród balerinek możemy znaleźć szeroki wybór fasonów i warto wymienić najpopularniejsze z nich:

  • Klasyczne – wyróżniają się prostymi krojami i wzorami.
  • Chanelki – pikowane buty z lakierowanym noskiem, często z dodatkiem kokardy.
  • Pepp toe – buty z odsłoniętymi palcami.
  • Balerinki z gumką.
  • Balerinki z rzemykami – buty w szpic z wiązaniami nad kostkę.
  • Meliski – buty zrobione z gumowego plastiku.

DO CZEGO NOSIĆ BALERINY?

baleriny

Baleriny sprawdzą się idealnie do wszelkiego rodzaju stylizacji. Pasują zarówno do spodni jak i sukienek. Bardzo łatwo można je skomponować ze sportowym stylem, ale sprawdzą się też świetnie w bardziej eleganckiej wersji. Warto dopasować baleriny stylistycznie, a więc wybierając sukienkę we wzory, powinniśmy unikać łączenia jej z innym wzorem na balerinkach. 

PRZY JAKICH STYLIZACJACH UNIKAĆ BALERIN?

W przypadku balerin nie ma ścisłych zasad, z czym wolno je łączyć, ale warto unikać pewnych zestawień. Baleriny nie powinny być łączone z sukniami wieczorowymi. Kolejnym modowym faux pax byłoby połączenie balerin ze spodniami o szerokich nogawkach typu dzwony. Panie noszące rozmiar stopy powyżej 40 powinny uważać wybierając ten rodzaj butów, ponieważ optycznie wydłużają stopę – dla jednych będzie to wada, dla innych niewątpliwie zaleta.