Podstawowe zasady przy wyborze sukienki

Każda kobieta chciałaby wyglądać idealnie w swojej wymarzonej sukience. Niestety często okazuje się, że dany fason kompletnie nie pasuje do naszej figury. Sukienka, która idealnie prezentowała się na koleżance, na Tobie może wyglądać nieciekawie i nijako. Jakimi zasadami kierować się przy wyborze sukienki i jak wybrać sukienkę damską, która będzie wyglądała idealnie na Tobie?

Poznaj zalety i wady swojej sylwetki

Przede wszystkim musisz mieć świadomość mocnych i słabszych stron swojej figury. Poznanie ich pozwoli na taki dobór ubrań, który podkreśli Twoje zalety i tym samym sprawi, że zawsze będziesz dobrze się w nich czuła. Wymień obszary, które chciałabyś trochę zamaskować i zakryć. Wiele dziewczyn ma na przykład problem ze zbyt masywnymi udami. Rozwiązaniem jest wybieranie sukienek rozkloszowanych o szerokim dole. Obcisła sukienka jeszcze bardziej uwydatni mankament. Dlatego powinny ja wybierać panie o szczupłych nogach i wąskich biodrach.

Jeśli Twoim atutem jest ładnie zarysowana linia talii podkreśl ją poprzez wybranie sukienki zawiązywanej w pasie.

Modne wzory letnich sukienek

Podobają Ci się kolorowe letnie sukienki, ale masz obawy, czy nie będą cię zbytnio poszerzać? Wybierz sukienki z takimi printami, które dodadzą sylwetce smukłości. Najbardziej znanym wzorem, który zdecydowanie optycznie wydłuży i wyszczupli figurę są oczywiście pionowe pasy. Niezwykle uroczo prezentują się sukienki w stylu marynarskim ozdobione biało niebieskimi paskami. Dozwolone są wszystkie kolory, a jedyne o czym trzeba pamiętać to, żeby pasy były zawsze ułożone pionowo.

Kolejnym printem, który nada sylwetce zwiewności i lekkości są kropki. Małe i gęsto usiane zaprezentowane na sukience typu szmizjerka z paskiem z całą pewnością ładnie wysmuklają figurę. 

Sukienka na wielkie wyjście

Chodź witryny sklepowe kuszą weselnymi kreacjami z falbankami i wielowarstwowymi spódnicami warto zastanowić się, czy jest to opcja odpowiednia do naszej figury. Niestety wszelkie falbanki dodają sylwetce centymetrów.