Najlepszy materiał powierzchniowy, z którego wykonany jest portfel

portfele męskie

Tkaniny wykorzystywane do produkcji portfeli różnią się pod względem pochodzenia, składu, splotu przędzy, grubości i wyglądu. Aby znaleźć rozwiązanie odporne na zużycie i plamy, warto zapoznać się z istniejącymi rodzajami tkanin.

Silikonowy portfel męski

portfele męskie

Silikonowy portfel jest miękki i przyjemny w dotyku, cienki, ale wystarczająco trwały. Nie przepuszcza wilgoci, a w przypadku jakiegokolwiek zabrudzenia można ją łatwo wyczyścić wilgotną szmatką. Nie jest to jednak rozwiązanie idealne – jest podatne na naprężenia mechaniczne i może zostać uszkodzone przez ostre przedmioty.

Portfele lekko lakierowane

Modele lakierowane wyglądają jasno i atrakcyjnie. Jednak powierzchnia takiego produktu jest delikatna i zawodna, przy nieostrożnym obchodzeniu się z nią mogą pojawić się na niej zagniecenia, pęknięcia lub zadrapania. Taki przedmiot jest bardziej odpowiedni na wyjścia, ale w codziennym użytkowaniu nie będzie służył długo.

Portfele z tkanin

Portfele męskie z tkanin są uważane za niedrogi zakup. Do ich produkcji najczęściej wykorzystuje się włókna bawełniane. Tkanina jest trwała i łatwa do czyszczenia za pomocą wilgotnej ściereczki. Popularne są również akcesoria wykonane z denimu.

Zamsz jako materiał wykonania portfela

Zamsz jest miękkim, ciepłym i pięknym materiałem tekstylnym, odpornym na uderzenia mechaniczne. Nie ulegnie on uszkodzeniu przez ostre klucze, nieostrożnie wrzucone do siatki ani przez zmiany temperatury. Taka tkanina ma jednak pewną wadę – znakowanie. Tłuszcz z rąk, niepozorne drobinki brudu wnikają przez porowatą strukturę, zatykając włókna i sprawiając, że matowa powierzchnia staje się niereprezentatywna.