Bluzy z kapturem męskie – część dresu czy coś więcej?

bluza z kapturem męska

W ciągu ostatniej dekady bluzy z kapturem zyskały ogromną popularność. Z prostego i niezobowiązującego ubrania stała się stylowym dodatkiem, noszonym przez wszystkich – od raperów, przez studentów, po celebrytów.

Bluzy z kapturem męskie – część męskiego dresu

Bluzy z kapturem często są postrzegane jako część dresu i są akceptowaną częścią mody męskiej. Są uniwersalne, ponieważ można je nosić na lub pod kurtką, można je nosić z dżinsami lub spodniami. Zazwyczaj mają długie rękawy i kieszenie, które można naciągnąć lub zawiązać. Są one dostępne w różnych kolorach i wzorach, a niektóre są unisex, co oznacza, że noszą je zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

bluzy z kapturem męskie

Nowe trendy w bluzach męskich z kapturem

Na mieście pojawił się nowy rodzaj bluz z kapturem: bluzy luksusowe. Te wysokiej jakości bluzy z kapturem dla mężczyzn są wykonane z najlepszych, miękkich i prestiżowych materiałów. Są one również ciekawie zaprojektowane: od bluz zapinanych na zamek po wyjątkowe bluzy “shearling”. Stały się tak popularne, że projektanci dodają je do swoich kolekcji (na przykład pikowana bluza z golfem Nike). I oczywiście są one dostępne wszędzie, od wysokiej klasy domów towarowych po sklepy internetowe, takie jak messimo.pl.

Co jednak sprawia, że luksusowa bluza z kapturem jest luksusowa? Luksusowe bluzy z kapturem dla mężczyzn są prawie zawsze wykonane z wełny. W luksusowych bluzach z kapturem kaszmir jest mieszany z wełną, dzięki czemu ubrania te są miękkie i wygodne. Dodatkowo ubrania wykonane na bazie kaszmiru są mieszane z innymi miękkimi tkaninami, takimi jak bawełna i poliester, co nadaje im jeszcze większej miękkości. Ciekawym materiałem na bluzy z kapturem jest skóra. Występują najczęściej skórzane naszywki lub wykończenia, które nadają im osobisty wygląd i charakter.