Buty Adidas Duramo 9 – profesjonalny amator z potencjałem na coś więcej

Bieganie nie jest dla wielu główną dyscypliną uprawianego sportu, ale codzienne poranne 5 do 8 km, wielu sportowców profesjonalnych, jak i amatorów traktuje jako rozruch i rozbieganie. W takim trybie uprawiania tego sportu przyda się już lepsze niż „no nameowe” obuwie. Niestety z tego faktu wielu amatorów biegania zdaje sobie sprawę zbyt późno, gdy dochodzi do konieczności zabiegu w rejonie kolana. Z reguły jednak zanim dojdzie do uszkodzeń, które wymagają położenia się na stół operacyjny, nasz organizm wysyła nam sygnały o przeciążeniach, które powinniśmy odebrać jako ostateczne ostrzeżenie. Przeciążenia najczęściej mogą być spowodowane złym doborem sprzętu.

Buty z marketu do 100 zł. Spokojnie nam wystarczą jeśli biegamy raz w tygodniu odcinki 10 km., natomiast każda większa aktywność wymaga już obuwia sportowego o dobrej amortyzacji, odciążającego nasze stawy kolanowe. Inaczej jest gdy biegamy na bieżni, na siłowni, taki sprzęt jeśli jest wysokiej jakości sam w sobie posiada odpowiednią amortyzację. Jeśli jednak nudzi nas monotonia biegu na bieżni, a pogoda jest odpowiednia i nie chcemy czuć się jak przysłowiowy chomik w kołowrotku, to warto zadbać o odpowiedni sprzęt. Wybierając się na twarde nawierzchnie musimy wybrać buty odpowiednie do tego typu aktywności. Nie muszą to być od razu buty za „miliony monet”. Idealnym rozwiązaniem mogą okazać się buty Adidas Duramo 9. Idealny stosunek ceny do jakości. Ten model kupimy już od 169 zł.

Sam doświadczyłem problemów z kolanami, gdyż wcześniej nie chciałem słuchać bardziej doświadczonych trenerów, biegaczy, uważałem, że buty z marketu za 59 zł. Które kupiłem spokojnie wystarczą. Wystarczyły do pierwszych przeciążeń, dopiero to skłoniło mnie do nieco większych wydatków i odtąd biegam nie martwiąc się o swoje stawy. Nie namawiam do zakupu akurat butów Adidas Duramo 9, jest to tylko przykład modelu butów spełniających moje wymagania. Na rynku z pewnością znajdziecie wiele modeli butów do biegania w cenie nie przekraczającej 200 zł. spełniających wszelkie wasze potrzeby, a wykwalifikowani doradcy pomogą Wam wybrać odpowiedni model.