Jak dobrać biżuterię, by wydobyć pełnię piękna z czerwonej sukienki?

Może się naiwnie wydawać, że mając już w szafie piękną, idealnie na Tobie leżącą oraz w fantastycznej jakości i kroju sukienkę jesteś już w połowie drogi na szczyt zjawiskowej magii powalającego wrażenia. Jednak wiedza jak wybrać czerwoną sukienkę to nie wszystko. Finalny efekt w dużej mierze zależy od dodatków i wielu innych subtelnych elementów, które pozwolą uzyskać pełnię harmonii. 

Dlaczego czerwona sukienka jest świetnym wyborem dla każdej dziewczyny? 

Czerwień jest kolorem ognia, namiętności. Jest barwą krwi i pożądania. Jeżeli wydaje Ci się, że jest to kolor, który wymaga odwagi to jesteś w zupełnym błędzie, mając jednocześnie całkowitą rację. Dziewczyny, które przełamią lęk i spowiją swoje ciało w powłóczystej czerwieni z pewnością będą rzucały się w oczy rozpalając wyobraźnię. Jeżeli w tej chwili wydaje Ci się, że nie jesteś osobą gotową na znalezienie się w oku cyklonu skupionej uwagi otoczenia, to wiedz, że czerwień broni się sama w sobie. Będzie ona Twoją tarczą i włócznią, która zdominuje i podbije spojrzenia ludzi wokół. 

Fajne modele czerwonych sukni znajdziesz tutaj: https://intimiti.pl/czerwone-sukienki

Jak dobrać biżuterię? 

By dopełnić niesamowity efekt, musisz koniecznie dobrać idealną na taką okazję biżuterię. Nim cokolwiek wyłowisz z oceanu ofert powinnaś odpowiedzieć sobie na pytanie, na jaką okazję potrzebujesz się przygotować? Z pewnością inaczej powinnaś postąpić, jeżeli wybierasz się na wesele najlepszej przyjaciółki a inaczej, gdy potrzebujesz wyglądać seksownie na niezobowiązującej popołudniowej kawie z koleżankami. 

Odcień czerwieni 

Zwróć uwagę na odcień sukienki. Z pewnością dobrałaś go uwzględniając kolor swoich włosów oraz tonację karnacji. W pierwszej kolejności czerwień kojarzy się z jej najpopularniejszym krwistym odcieniem. Jednak nie każda kobieta będzie w nim wyglądała dobrze. Dziewczyny o jaśniejszej karnacji, cieszące się seksownymi blond włosami prezentują się prześlicznie, gdy ich wewnętrzne piękno jest wydobyte na tle delikatnej czerwieni przypominającej róż arbuza lub dojrzałego w pełnym słońcu pomidora. Brunetki, szczególnie te o niezwykle pociągającej, oliwkowej karnacji powinny pomyśleć o odcieniu dojrzałej wiśni lub wręcz sukience bordowej. Jest to niezwykle ogniste połączenie, które potrafi przyciągać spojrzenia oczarowanych facetów niczym tak dobrze znane długie blond włosy. Szczęśliwe posiadaczki oryginalnych, a więc mocniej skupiających uwagę, włosów rudych świetnie wyglądają w kolorach jaśniejszych. Ceglany odcień z pewnością nie zawiedzie. 

Kształt twarzy 

Jeżeli już jesteś na etapie doboru kolczyków, to podstawowa zasada którą powinnaś się kierować mówi, że kolczyki wiszące są przeznaczone na typowo wieczorowe wyjścia, duże imprezy i specjalne okazje. W nieformalnych sytuacjach sprawdzą się doskonale króciutkie, eleganckie i wygodne, skromniejsze kolczyki. Ogromne znaczenie ma kształt Twojej twarzy. Wielu facetów, wręcz nie zauważy Twoich kolczyków, natomiast kształt tychże kolczyków może wydobyć pełnię piękna z Twojej twarzy lub wręcz przeciwnie: wyolbrzymić potencjalne defekty, psując całe misternie budowane wrażenie. Nawet jeżeli jakiś model szalenie Ci się podoba, to wiedz, że niekoniecznie musi pasować do Ciebie. Inne kolczyki należy dobrać do twarzy owalnej, inne do okrągłej a jeszcze inne do trójkątnej czy prostokątnej. Generalna zasada mówi, że powinnyśmy złagodzić naturalne rysy naszej twarzy. Trójkątną twarz staramy się skrócić, kwadratową “zaokrąglić”, a w twarzy okrągłej i owalnej chcemy uniknąć efektu “pucułowatości”. Wtedy zaostrzenie rysów jest idealnym rozwiązaniem. 

Kolczyki dobierz do kształtu twarzy 

Jeżeli Twoja buzia jest owalna lub okrągła, zwróć uwagę, czy kolczyki pozwalają nieco zaostrzyć Twoje rysy. Mając okrągłą twarz w pierwszej kolejności przymierz podłużne kolczyki, im dłuższe tym lepiej. Jeżeli nie znajdziesz takich, zawsze możesz poszukać w modelach krótszych, lecz zaprojektowanych w oparciu o podłużne elementy. Możesz też, podobnie jak w przypadku twarzy owalnej, wybrać coś z modelów składających się z motywów trójkątnych lub kwadratowych. 

Jeżeli Twoja twarz jest rozplanowana na bazie trójkąta, raczej nie powinnaś nosić długich, smukłych kolczyków. Mogą one sprawiać wrażenie, że Twoja twarz jest zbyt długa, a to optycznie działa na Twoją niekorzyść. Idąc dalej tropem dobierania kolczyków na zasadzie przeciwieństw, do twarzy kwadratowej możesz dobrać krótkie lub długie kolczyki, ważne żeby miały obłe kształty. Sprawdzą się owale, okręgi, a nawet łezki. Jeżeli zastanawiasz się nad kolorem kolczyków, to zwróć uwagę na srebro. Możesz spróbować też dobrać biżuterię z granatowymi dodatkami, to jednak nie sprawdzi się przy każdym kolorze włosów i karnacji, więc ostateczną decyzję powinnaś podjąć wedle własnego osądu.