Dlaczego warto nosić kowbojki?

Kowbojki nie przez przypadek znalazły się na półkach sklepów obuwniczych. Już mieszkańcy Dzikiego Zachodu dostrzegli w nich sporo zalet – jazda konna wymagała w końcu wygodnego obuwia. Długa cholewka kowbojek zapobiegała otarciu nóg o strzemiona, a zaokrąglony nosek ułatwiał wsunięcie w nie stóp. Do świata mody trafiły z pomocą Hollywood i kręconych na początku XX wieku westernów. Dlaczego dzisiaj kobiety lubują się w tego rodzaju butach?

Wygoda przede wszystkim!

Kowbojki to jedne z najwygodniejszych butów. Stosowany w nich obcas kubański zapewnia stabilizację stóp. Najczęściej produkowane są ze skóry lub zamszu. Dobrej jakości tworzywo skórzane pozwala stopom oddychać i zapobiega ich nadmiernemu poceniu się.

Kowbojki dobre na niepogodę

Dobrze przylegająca do nogi cholewka, która może sięgać do łydki lub nawet do kolana, w czasie deszczu zapobiega dostaniu się wody do środka obuwia. Na wszelki wypadek buty można spryskać specjalnym preparatem, który dodatkowo stworzy na nich wodoodporną warstwę ochronną.

Na każdą porę roku

Ten model obuwia sprawdza się tak samo zimą, jak i jesienią, czy wiosną. Nawet latem, gdy dojdzie do załamania pogody, można nosić krótkie kowbojki wychodzące poza kostkę. Pasują zarówno do spodni, jak i spódnic. Różne modele, szeroka gama kolorów i materiałów, z jakiego są wykonane, stawia je na piedestale obuwniczego świata i nic nie wskazuje na to, aby miały z niego ustąpić.