Wybór damskich kowbojek – o czym pamiętać?

Niemalże każda damska garderoba pęka w szwach, szczególnie jeśli chodzi o buty. Kobiety posiadają buty na każdą okazję, a pozycją obowiązkową są kowbojki. Te buty rodem z dzikiego zachodu niekoniecznie muszą być wykorzystywane do jazdy konnej, a już na pewno – nie muszą być wyposażone w ostrogi, by dobrze się prezentować. Jak wybrać kowbojki damskie, które będą stylowe i wygodne?

Komfort nade wszystko

Przede wszystkim – postaraj się dopasować je tak, by były wygodne. To oznacza, że kowbojki nie mogą nigdzie cisnąć, ale też – nie powinny być zbyt luźne. Obydwie opcje będą prowadzić do dyskomfortu i otarć, dlatego też zdecydowanie lepszym pomysłem jest wybór modelu o niedużym stopniu luzu.

Jeśli nigdy nie miałaś problemów z dobraniem obuwia, prawdopodobnie masz standardową stopę, jeśli idzie o jej tęgość. Masz duże szczęście – większość modeli kowbojek będzie odpowiednia dla Twojej stopy. Jeżeli jednak napotykałaś różne trudności w nakładaniu obuwia, to może oznaczać, że masz szeroką lub wąską stopę. Taka sytuacja wymaga dokładnego mierzenia obuwia – tak, by zachować komfort. Kowbojki są w tym względzie wyjątkowo “bezlitosne” i każde niedopasowanie bardzo boleśnie wyciągają na wierzch. Dlatego też postaraj się dobrać rozmiar nie tylko pod kątem długości wkładki, ale również jej tęgości: dzięki temu zachowasz wysoki komfort podczas chodzenia.

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę – jest szerokość górnej części buta. Może on bowiem powodować dyskomfort, gdy będzie zbyt ciasny, a znakomita większość kowbojek nie posiada żadnej formy rozpięcia, która ułatwiłaby nałożenie obuwia. Dlatego też przed zakupem należy upewnić się, że nałożenie buta nie zajmuje wiele czasu i nie sprawia, że kończymy po prostu mokre od potu.

Dobór kolorystyczny ma znaczenie

Obecnie, producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych wersji kolorystycznych kowbojek. Klasyka nadal jest w cenie, jednak powstaje również szeroka gama tych butów w bardzo niestandardowych krojach czy kolorach. Jeśli marzą Ci się (przykładowo) różowe kowbojki – spełnienie tego snu może wcale nie być tak odlegle, jak by się wydawało. 

Jeżeli jednak chcesz znaleźć coś, co pozwoli Ci cieszyć się niezwykłym wyglądem w przypadku każdej stylizacji, lepiej postaw na klasykę gatunku – czerń lub brąz w odcieniu typu camel. Dzięki temu połączysz botki w stylu kowbojskim właściwie ze wszystkim – denimem czy chinosami. Taka uniwersalna opcja ma niewątpliwie dużo zalet – między innymi pozwala po prostu zaoszczędzić pieniądze, ale nie tylko. Po prostu sprawia, że wyglądasz dobrze każdego dnia!

Materiał dostosowany do aury pogodowej

W sprzedaży znajdują się kowbojki skórzane, stworzone na bazie syntetycznych materiałów skóropodobnych oraz specjalny typ kowbojek – ażurowe, z przeznaczeniem na okres letni.

W tym pierwszym przypadku mamy do czynienia ze stosunkowo drogim, wysokiej jakości obuwiem, dzięki któremu niestraszny żaden deszcz czy wiatr. Naturalna skóra zapewnia odpowiednią ochronę przed chłodem, ale również wilgocią, dając optymalny komfort cieplny.

Jednocześnie, obecnie produkowane materiały skóropodobne charakteryzują się coraz wyższą jakością. Producenci stale poszukują nowszych rozwiązań, dzięki którym możliwe jest wytwarzanie jeszcze lepszego materiału. Dzięki temu obuwie, które w kontakcie z wilgocią zaczyna się natychmiast niszczyć jest coraz rzadziej spotykany. To pomaga w wyborze opcji, która jest zdecydowanie korzystniejsza dla środowiska naturalnego oraz zwierząt.

Jednocześnie, dobra wiadomość dla fanek kowbojek, które ubolewały, że muszą się z nimi rozstać w najcieplejszej części roku: na szczęście, i na to jest rozwiązanie. Obecnie dostępne są również specjalne, ażurowe modele, dzięki którym istnieje szansa na cieszenie się unikalnym wyglądem tego westernowego obuwia bez względu na temperaturę panującą na zewnątrz. Materiał, w którym znajduje się bardzo duża ilość niewielkich otworków zapewnia doskonały przepływ powietrza i tym samym sprawia, że noga nie poci się nawet w dość wysokich temperaturach.