Jak wybrać odpowiedni rozmiar szpilek damskich?

Wybór szpilek damskich wbrew pozorom nie jest zadaniem prostym. Dlatego podczas ich zakupu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów tego rodzaju obuwia, wśród których można wymienić przede wszystkim ich rozmiar oraz rodzaj obcasa.

Odpowiedni rozmiar

Jedną z najbardziej istotnych kwestii podczas wyboru szpilek damskich jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Związane jest to w dużej mierze z wygodą ich noszenia. Niekorzystne są zarówno za małe szpilki, jak i za duże buty. Szpilki damskie, które są za małe powodują duży dyskomfort podczas chodzenia, a także mogą się przyczynić do powstawania takich problemów zdrowotnych jak haluksy, które ciężko się leczy i dlatego warto im zapobiegać. Natomiast zbyt duże szpilki również mogą powodować spory dyskomfort podczas chodzenia, a także zsuwanie się obuwia z nóg. W celu dokonania odpowiedniego wyboru tego rodzaju obuwia warto je założyć w sklepie oraz przejść się kilka razy, aby sprawdzić, czy dobrze się w nich chodzi.

Wybór obcasa

Podczas wyboru odpowiedniego rodzaju butów równie ważny jak odpowiedni rozmiar jest wybór obcasa. Szpilki damskie powinny być przede wszystkim wygodne, a także bezpieczne podczas chodzenia. Dlatego nie poleca się zbyt wysokich obcasów, ani takich, które są zbyt cienkie. Może to powodować brak stabilności obuwia, co skutkuje problemami w chodzeniu, a także brakiem stabilności, która może się skończyć niespodziewanym upadkiem. Istotne jest to w szczególności w sytuacji, gdy kupuje się buty takie jak szpilki po raz pierwszy. Poleca się obcasy, które posiadają wysokość od około pięciu do ośmiu centymetrów.