Tenisówki damskie na co dzień

Damskie tenisówki od lat niezmiennie cieszą się ogromną popularnością. To sprawia, że nie ma kobiety, która nie posiadałaby choć jednej pary tego obuwia, a producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych modeli.

Nie tylko do sportu

Choć początkowo takie było ich przeznaczenie, tenisówki już od dawna nie są uważane za obuwie wyłącznie sportowe. Jeszcze kilka lat temu damskie tenisówki uważano by za odpowiednie do połączenia z raczej codziennymi lub sportowymi stylizacjami. Obecnie, nic już nie jest takie pewne.

Coraz więcej pań decyduje się na ekstrawaganckie połączenia – na przykład tenisówki ze spódnicą czy zwiewną sukienką. Coś, co kiedyś wywoływało zgorszenie, obecnie staje się coraz popularniejszym trendem wśród kobiet na cały świecie.

Rozmaite wzory i kolory

Dzięki ogromnej popularności tego rodzaju obuwia, producenci wręcz prześcigają się w tworzeniu rozmaitych wariantów kolorystycznych i nowych modeli. Dla kobiet ceniących stylowy wygląd świetnie sprawdzą się tenisówki z imitacji skóry (może nawet węża?), a panie kochające klasykę – powinny zdecydować się na klasyczne tenisówki w neutralnych odcieniach.

Tenisówki o grubszej podeszwie świetnie zamortyzują wszelkie nierówności, a przy tym sprawią, że nogi będą prezentować się lepiej. Coraz częściej stosowanym trikiem w tego typu obuwiu jest delikatna platforma ukryta w podeszwie, pozwalająca na uzyskanie kilku dodatkowych centymetrów.