Kozaczki i botki modne w tym sezonie

Bordowe ściągane kozaki Nightcall 2

W sezonie jesienno-zimowym 2019/2020 modne są zarówno buty sportowe, jak i klasyczne botki oraz kozaki – na płaskiej podeszwie lub na wysokim obcasie. Jakie trendy obowiązują w tym sezonie?

Buty zimowe damskie: kozaki i botki

W bieżącym roku w kolekcjach najbardziej znanych światowych projektantów oraz najpopularniejszych marek nie brakuje butów, które zadowolą najzagorzalsze wielbicielki klasyki. Wśród nich znajdują się kozaki i botki – na wysokim lub płaskim obcasie, z wysoką cholewką, sięgającą nawet nad kolano oraz krótkie – do kostek.

Długa cholewka i wysoki obcas – modne kozaki

Spośród kozaków o wysokiej cholewce najbardziej wyróżniają się modele, które sięgają ponad kolano. Takie buty kozaki damskie na obcasie prezentują się najlepiej – trzeba pamiętać, że wysoka nad kolano cholewka optycznie skraca nogi. Dlatego kobiety nieposiadające sylwetki modelki powinny dobrze przemyśleć zakup kozaków nad kolano, zwłaszcza o płaskiej podeszwie. Również modeli na wysokim obcasie należy unikać mając nogi krótkie i masywne.

Krótkie kozaczki i botki w sezonie jesień-zima 2019/2020

Każda kobieta wygląda natomiast świetnie w krótkich kozaczkach i botkach na wysokim obcasie (zobacz więcej modeli). W tym sezonie szczególnie modne są modele na grubej, traktorowej podeszwie. W tym roku bardzo modne są również kozaki i botki w stylu kowbojskim. W tym trendzie mieszczą się zarówno klasyczne kowbojki, białe lub czarne, z charakterystycznymi przeszyciami, jak i krótkie kozaki damskie dla których stworzenia kowbojki stanowiły jedynie inspirację. Na uwagę zasługują zwłaszcza buty stanowiące swoiste skrzyżowanie kowbojek i sztybletów.

Najpopularniejszym printem tej zimy jest zwierzęcy wzór. Zobaczymy go nie tylko na butach, ale i na torebkach i innych elementach odzieży. Buty zdobione są także sztucznym futerkiem oraz wełną, cekinami, błyszczącymi wstawkami, ćwiekami, dżetami, i kolorowymi kamieniami.