ELEGANCJA DLA KAŻDEGO

prawidła

Jak wiadomo, nic tak nie doda szyku, jak para porządnych butów. Uszyte z najlepszego surowca są drogie, ale za to nie do zdarcia. Aby służyły lata całe, luksusowe obuwie wymaga właściwej pielęgnacji.

DBAŁOŚĆ TO PODSTAWA

Wypastowany, lśniący but dobrze świadczy o jego właścicielu, ale tak naprawdę pielęgnacja skórzanego obuwia zaczyna się od prawideł. Buty chłoną pot, a wilgoć niszczy i deformuje obuwie. But raz odkształcony nie powróci do pierwotnego kształtu, chyba że naciągniemy go na formę.

FASON JAKŻE WAŻNY

Dobrane rozmiarem prawidła Patine włożone do środka buta napinają lekko skórę, wygładzają zmarszczki i likwidują wybrzuszenia. But naciągnięty na prawidło odpoczywa i schnie. Co ważne, odzyskuje fason, czyli powraca do kształtu nadanego mu przez utalentowanego szewca.

Najlepsze prawidła robi się z drewna cedrowego. Ten rodzaj drewna dobrze chłonie wilgoć i działa jak naturalny dezodorant. Przyspiesza schnięcie i wypełnia wnętrze buta delikatną nutką żywego cedru. Plastikowe są tanie, ich cena zaczyna się od kilku złotych, ale nie pomogą one wyschnąć bucikowi od wewnątrz. Sprawdzą się natomiast w podróży, bo nie obciążą bagażu.

LUKSUS DLA KAŻDEGO

Luksusowe szewstwo zawsze było dobrze opłacane, co jest zrozumiałe, jeśli wziąć pod uwagę wymagane umiejętności, nakład pracy i cenę surowca potrzebnego do uszycia pary pantofli. Para kosztownych bucików posłuży długo, jeżeli o nią zadbamy, a wtedy zupełnie inaczej spojrzymy na ich cenę.