Odpowiednie przygotowanie do polowania

Wybierając się do lasu na polowanie należy się odpowiednio przygotować. Dobra strzelba i świetna zręczność to dużo, ale to nie wszystko. Pozostając na cały dzień w lesie odpowiedni ubiór to podstawa, a buty myśliwskie z grubą podeszwą to pierwsza potrzebna rzecz, którą powinno się umieścić na swojej liście zakupów.

Deszcz i zimno

W zależności od pogody, w jaką przyjdzie człowiekowi polować na zwierzynę trzeba dobrać odpowiednią odzież. Ciepły i lekki polar, kurtka przeciwdeszczowa, czapka i jeśli temperatura jest niska – rękawiczki i bielizna termoaktywna. Buty powinny być nieprzemakalne, a ich podeszwa gruba – ich wygoda jest bardzo istotna biorąc pod uwagę fakt, że będą noszone przez kilka lub kilkanaście godzin podczas przedzierania się przez leśne, nierówne tereny. Odzież oraz buty powinny być w kolorach ziemi i lasu, czyli ich elementy powinny być w odcieniach brązów, szarości i zieleni, dzięki czemu myśliwy będzie w lesie mniej widoczny.

Dobrej jakości myśliwskie buty można zakupić w specjalistycznym sklepie razem z dedykowaną odzieżą.

Inne akcesoria

Oprócz podstawowego ubioru myśliwy powinien posiadać ze sobą pas na amunicję, lekki i pojemny plecak, wodę pitną i słodką przekąskę, która pozwoli mu nadrobić energię w razie potrzeby. Rzeczą niezbędną jest również futerał na broń, który ochroni sprzęt przed ewentualnymi uszkodzeniami dzięki odpowiedniej, odpornej budowie i rodzaju tkaniny, z której został uszyty.