Czółenka na różnych obcasach

czółenka szare

Czółenka to ponadczasowe obuwie, zawsze modne. Kojarzy się z prostotą i elegancja, dlatego też każda kobieta w swojej szafie powinna posiadać przynajmniej jeden model tych uniwersalnych butów. Czółenka dają nam wiele możliwości stylizacyjnych, ponieważ pasują praktycznie do wszystkiego. Moda ewoluuje, ale czółenka wciąż grają pierwsze skrzypce. Jedyne czemu się poddają to zmianom w szerokości i wysokości obcasa, który wraz z modą zmienia się (na lepsze?).

Modne czółenka damskie na słupku

Obcas w kształcie słupka uratował nie jedną panią. To chyba najbardziej wygodny typ obcasów, pozwalający na długie chodzenie w tego typu butach.

Obcas “block heels”

Obcas w kształcie słupka określany jest mianem “block heels”. Od kilku sezonów jest typem obcasa, który stale pojawia się na sklepowych półkach. Warto wyposażyć się w model czółenek na słupku, ponieważ są one niezwykle wygodne. To właśnie słupek sprawia, że czółenka odznaczają się dużo większą stabilnością niż te na szpilkach. Tak więc, zdecydowanie łatwiej, a zarazem i wygodniej jest nam chodzi, przez długie godziny nawet na wyższych obcasach, ale w stylu słupka.

“Kitten heels”

Inną opcją obcasów w czółenkach damskich jest tak zwany obcas “kitten heels”. To niski, stożkowy obcas, którego wysokość zwykle mieści się między 2,5 a 5 cm. Jest on niższy niż w standardowych czółenkach, ale tez o wiele wygodniejszy do codziennego chodzenia. Model te stał się niezwykle popularny w latach 50. dzięki Audrey Hepburn, która uwielbiała tego typu obuwie. Nic więc dziwnego, że i dziś jest ono tak popularne.