Jakie botki wybrać?

buty botki damskie

Modne od dawna i stale obecne w trendach buty botki to uniwersalny wybór na chłodne dni dla każdej z kobiet. Popularność takich butów nie maleje, co sprawia, że w sklepach można znaleźć ich ogromny wybór. Na jakie botki najlepiej będzie postawić?

Z naturalnych materiałów

buty botki damskieJeśli tylko dysponuje się odpowiednim budżetem, doskonale będzie zdecydować się na zakup butów botków z naturalnych materiałów, jak różne rodzaje skóry czy zamsz. Skóra licowa, nubukowa czy właśnie zamsz dają butom niepowtarzalny urok, trwałość i doskonałą odporność na niekorzystne czynniki. Botki ze skóry nie przemakają, dostosowują się do kształtu stóp, a więc są idealnie dopasowane, a także mało się niszczą i przez długi czas wyglądają jak nowe. Nie ma też problemu odparzania czy nadmiernego pocenia się stóp, co w przypadku butów na jesień i zimę jest bardzo ważne. Wadą takiego rozwiązania jest jednak fakt, iż o buty ze skóry trzeba odpowiednio dbać – inaczej szybko mogą stracić ładny wygląd, a nawet funkcjonalność.

Skóra ekologiczna i materiały tekstylne

Dobrze wykonane botki mogą wyglądać pięknie i być trwałe nawet jeśli są wykonane ze sztucznej skóry. Ich wielką zaletą jest też cena znacznie niższa niż w przypadku skóry, co sprawia, że nieraz można pozwolić sobie na posiadanie różnych modeli, dedykowanych na różne okazje. Trzeba jednak uważać, by kupować takie buty w sprawdzonych miejscach – w dobrych sklepach takich jak Pantofelek24, a nie na przykład na bazarze.