Jakich używamy skór do butów?

polskie buty skorzane

Od dawna wiadomo, że buty skórzane to znak najwyższej jakości i olbrzymiej wytrzymałości. Skóra to materiał, który bardzo łatwo się obrabia, cechuje go niezwykle elegancki wygląd oraz bardzo duża odporność na uszkodzenia mechaniczne. Kupując polskie buty skórzane z MarcoShoes, klient często zastanawia się, z jakiego rodzaju skóry są zrobione. Jest to o tyle ważne pytanie, gdyż każdy rodzaj skóry ma inne cechy i wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Buty skórzane polskiego producenta wytwarzane są przede wszystkim z licowych skór cielęcych. Gorszej jakości buty produkuje się ze sztywnych i twardych skór bydlęcych, a te luksusowe z miękkich, gatunkowych skór. Naturalna skóra ma tendencje do szybkiego wysychania i pękania, dlatego warto odpowiednio je konserwować za pomocą preparatów na bazie naturalnych olejów.

Buty skórzane online również można takie zamówić, z zamszu mają charakterystyczną cechę w postaci charakterystycznego meszku. Są to buty bardzo eleganckie i wytworne, wymagają jednak bardzo trudnej i czasochłonnej pielęgnacji.

polskie buty skorzaneBardzo podobne do butów skórzanych z zamszu są buty zrobione ze skór nabukowych, które jednak mają więcej wspólnych cech ze skórami licowymi. Buty z nabuku posiadają charakterystyczną aksamitną kompozycję. Dzięki temu buty z tego materiału mają wspaniały wygląd, wymagają jednak bardzo skomplikowanej konserwacji.

Mamy jeszcze do dyspozycji buty ze skór Nappa, Pebble Grain, Cordovan czy skór lakierowanych. Wszystkie one będą wyglądały bardzo elegancko i będą bardzo trwałe pod warunkiem, że będą systematycznie poddawane odpowiedniej pielęgnacji.