Korki piłkarskie – jak dobrać do poziomu gry?

Piłka nożna jest najbardziej popularnym sportem, uprawianym zarówno na poziomie zawodowym, jak i amatorskim. Skompletowanie odpowiedniego stroju nie jest problemem, ale już najlepsze buty piłkarskie, dostosowane do częstotliwości gry i umiejętności piłkarza to nie lada wyzwanie. Korki piłkarskie zajmują ogromny dział w każdym sklepie sportowym, a różnice w cenie nie dla każdego są zrozumiałe. Wynikają one z kilku powodów.

Najtańsze buty futbolowe do rekreacji

Dla entuzjastów gry w piłkę nożną, którzy grają okazjonalnie, nie częściej niż jeden raz w tygodniu korki piłkarskie na poziomie rekreacyjnym są w zupełności wystarczające. Są dobrze przystosowane, wykonane z tańszych zamienników materiałów profesjonalnej jakości i wyposażone w takie systemy, które pozwalają na bezpieczne i wygodne użytkowanie.

Buty futbolowe z najwyższej półki cenowej

Wysoka cena korków przeznaczonych dla zawodników ligowych i amatorskich wynika z zastosowania w nich najwyższej jakości materiałów i licznych technologii zapewniających komfort intensywnej gry. Tego typu buty piłkarskie doskonale znoszą duże przeciążenia, są lekkie, oddychające, a ich konstrukcja pozwala na użytkowanie z dużą częstotliwością.

Korki półprofesjonalne i półamatorskie

W tym przedziale cenowym znajduje się duża oferta obuwia piłkarskiego spełniającego bardzo dobre standardy jakościowe i sporą ilość przydatnych technologii. Dla zwolenników gry amatorskiej są bardzo dobrą propozycją, jednak dla profesjonalnych piłkarzy nie jest to obuwie zadowalające.

 

Przy wyborze odpowiednich do poziomu i częstotliwości rozgrywanych meczów, należy kierować się przede wszystkim przeznaczeniem korków piłkarskich.