Z czym nosić rockowe obuwie?

Rockowe obuwie cieszy się obecnie ogromną popularnością. Solidna podeszwa, gruba skóra, często ćwieki i nity – czy tego typu buty pasują tylko do poszarpanych spodni i skórzanej ramoneski? Nic bardziej mylnego. Buty w stylu rockowym można wykorzystać na różne sposoby, tworząc jedyne w swoim rodzaju stylizacje.

Jaki model rockowych butów wybrać?

Decydując się na buty w stylu rockowym, trzeba pamiętać, że te są dostępne w wielu modelach. Popularnością cieszą się ze względu na swoją wygodę i trwałość zwłaszcza buty martensy. Ich charakterystyczną cechą jest podwyższona podeszwa oraz kształt. Dostępne są jednak w wielu krojach: przed kostkę, za kostkę, a nawet za łydkę. Który model wybrać? Najlepiej kierować się swoim gustem i pomyśleć, o stylizacjach, których mają stać się częścią.

klasyczne buty martensy

zdjęcie: Casu.pl

Do jakich ubrań nosić buty martensy?

Martensy można wykorzystać na różnych sposób. Jedni skomponują je z typowo rockowymi strojami, takimi jak ramoneski, skórzane spodnie, poszarpane dżinsy. Inni mogą wykorzystać tego typu obuwie jako sposób na przełamanie stylizacji w stylu klasycznym czy glamour. Tego typu buty nawet w połączeniu ze zwyczajnym t-shirtem i dżinsami stworzą nieco zadziorną, ciekawą stylizację.