Jak wybrać buty do ślubu?

Wesele coraz bliżej, a panna młoda nadal nie ma wybranych butów? Jest to bardzo zła sytuacja i może przysporzyć wielu problemów, jednak wszystkiemu da się zaradzić. Trzeba jedynie wiedzieć, jak to zrobić.

eleganckie damskie ślubne obuwie

Jak wybrać buty do ślubu?

Przede wszystkim odpowiednio wcześnie! Buty do ślubu muszą być wybierane bardzo dokładnie i nie można pozwolić sobie na jakieś małe odstępstwa od wymagań. Panna młoda będzie miała je na nogach przez co najmniej 10 – 12 godzin, więc muszą być one odpowiednio wygodne. Źle dobrane buty spowodują opuchliznę stóp, a także możliwość zdarcia naskórka.

Jedną z najważniejszych cech jest rozmiar. Powinien być on dobrany idealnie. Nie można pozwolić sobie na zbyt małe buty, nawet minimalnie, z myślą, że zdążą się one rozciągnąć. Niektóre buty nie mają tendencji do rozciągania się i wtedy może być kłopot. Kolejną ważną cechą jest rodzaj materiału, z jakiego są wykonane. Najlepsze będą takie skórzane, ponieważ one najlepiej i najłatwiej dopasują się do kształtu stopy. Ważne jest także to, jaki będą miały kolor. Powinien być on dobrany do sukienki. Dlatego właśnie buty kupujemy dopiero po tym, jak wybierzemy suknię ślubną. Można także pozwolić sobie na to, by wybrać kilka par butów, które następnie będzie się przymierzało w trakcie przymiarek sukni.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, warto także przeczytać inne przydatne artykuły w tym temacie. Polecamy: Jak wybrać buty do ślubu – 5 wskazówek