Jak dobrać buty do garnituru?

Każdy mężczyzna powinien posiadać w swojej szafie buty, które będą odpowiednie do wyjść na bardzo oficjalne okazje. Czy to ślub znajomych, czy biznesowa kolacja czy uroczyste przyjęcie – eleganckie męskie wizytowe buty są wymaganym elementem garderoby. Dobranie odpowiednich butów do garnituru to trudność, z jaką spotyka się wielu panów. Wiele zależy od koloru wybranego stroju.

eleganckie męskie buty wizytowe Windssor

Czarny garnitur

Tutaj zasada jest prosta. Do czarnego garnituru nie pasują buty wizytowe męskie w kolorze innym niż czarny. Każdy inny kolor będzie zbyt jasny i zwyczajnie za bardzo będzie się wyróżniał. Czarny kolor jest bardzo formalny, przez co pasuje nawet na najbardziej oficjalne wyjścia. Także z fasonem butów nie można w tym przypadku za bardzo szaleć. Do czarnego garnituru najlepiej pasują klasyczne wizytowe buty lub ewentualnie mokasyny – ale tylko te skórzane.

Granatowy garnitur

Granat jest w ostatnim sezonie kolorem bardzo modnym i z pewnością niejeden mężczyzna powiesi w swojej szafie garnitur w tym kolorze. Jakie buty będą do niego pasować? Tutaj wybór jest o wiele szerszy. Z granatowym kolorem dobrze zgrają się buty wizytowe w kolorze granatowym, czarnym czy brązowym. Jaśniejszy odcień butów nada strojowi bardziej codziennego wyglądu, nada się więc na mniej formalne okazje.