Dresy damskie wróciły do łask

Moda nie jest nudna i zmienia się niemal jak w kalejdoskopie. Od jakiegoś czasu modne są na przykład z powrotem damskie dresy. Kiedy można po nie sięgnąć i kto prezentuje się w nich dobrze?

Jeszcze kilka lat temu dresy damskie zakładano jedynie na siłownię lub do biegania. Kojarzyły się z kiczem i były symbolem obciachu. Od kilku sezonów jednak wróciły do modu i wkroczyły na salony. Noszą je obecnie największe gwiazdy na świecie. Jednak aby prezentowały się dobrze należy je umiejętnie łączyć z ubraniami z nieco innego stylu.

Od jakiegoś czasu niekwestionowanym hitem są m.in. sweatpantsy, które doskonale prezentują się połączone ze szpilkami i klasycznym topem. Takie dresy można wykorzystać do budowanie nawet nieco bardziej eleganckich stylizacji. Obecnie sprzedawane w sklepach damskie dresy posiadają nierzadko wstawki ze skóry, jeansu czy ozdobne suwaki. Wówczas prezentują się nieco bardziej efektownie i nonszalancko. Takie modele są też najbardziej modne. Doskonale komponują się z wieloma innymi elementami garderoby -sportowymi, casualowymi i eleganckimi.

Do lamusa odeszły już dresy w wersji summer, a więc dzianinowe szorty. Dzisiaj nosi się dresy wykonane z wysokiej jakości materiałów, które się nie wybrzuszają i nie rozciągają. Świat mody zawojowały poza tym dresowe sukienki, które sprzedawane są w kilku ciekawych wersjach. Szara sukienka dresowa doskonale sprawdza się zestawiona z kolorowymi dodatkami w formie biżuterii czy butów. Kluczowe znaczenie ma właśnie dobór dodatków, gdyż to za ich sprawą cała stylizacja zmienia swój charakter ze sportowego i casualowego na nieco bardziej elegancki.