Modna odzież sportowa

Coraz więcej Polaków decyduje się na uprawianie sportu, co idzie w parze z pojawianiem się na naszym rynku większej ilości ubrań przeznaczonych do aktywności fizycznej. Legginsy sportowe, topy, bluzy czy buty możemy kupić w tak wielu wzorach i kolorach, że trudno zdecydować się na coś konkretnego. Co jest modne w tym sezonie?

Coraz więcej firm sportowych decyduje się na produkcję coraz bardziej kolorowych ubrań. Znajdziemy wiele neonowych bluz czy topów oraz szalonych wzorów na legginsach sportowych. Istnieje coraz więcej fanów tych ciekawych ubrań, które są miłą alternatywą dla tradycyjnie czarnych czy szarych sportowych ubrań. Popularna jest zasada umiaru – połącz kolorowy top ze stonowanymi legginsami, czy szary T-shirt z bajecznie kolorowymi szortami.

Oczywiście poza wyglądem, warto zwrócić uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Sprawdź, czy ubrania posiadają elementy odblaskowe, które są szczególnie istotne podczas uprawiania sportu pod wieczór lub wcześnie rano. Niezwykle ważny będzie też dobór materiałów – postaw na poliester i inne sztuczne włókna, które wspomagają odprowadzanie potu na zewnątrz.

A co z obuwiem? Wiele sportów wymaga dobrze dobranych butów, które pozwalają na uniknięcie kontuzji – oczywistym przykładem może być tutaj bieganie. Tutaj również będzie obowiązywało wiele trendów. Podobnie jak wzorzyste bluzy i legginsy sportowe, bardzo modne będą bardzo kolorowe buty – marki sportowe często stawiają na neonowe żółcie, róże i zielenie. Jednak fani bardziej stonowanych barw również bez problemu znajdą równie modne czarne, szare i białe obuwie.