Niezniszczalne gumowe sandałki

Każdy zapewne kiedyś słyszał o niezbyt urodziwych, gumowych sandałach marki Crocs. To one zdobiły większość stóp na początku dwudziestego pierwszego wieku. To właśnie o buty Crocs w obniżonej cenie toczyły się często walki w supermarketach – by jak najtaniej kupić jedne z najbardziej wytrzymałych na świecie sandałów. Bo kluczem do sukcesu tego produktu nie jest ich dziwaczny wygląd, a wytrzymałość właśnie.

Wygląd nie jest najważniejszy

Sandały Crocs zostały wykonane z bardzo wytrzymałej gumy. Jest ona odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, nie pęka, nie łamie się i przez długi czas zachowuje nowy wygląd. Dzięki temu zjednała sobie rzeszę fanów, którzy cenią sobie przede wszystkim jakość, a na drugim miejscu wygląd. Chociaż trzeba przyznać, że istnieją osoby potrafiące tak dobrać stylizację, że Crocsy wyglądają naprawdę bardzo atrakcyjnie i ciekawie.

Zaleta przyczyną kłopotów?

Niedawno dużo mówiło się o tym że producent marki Crocs ma kłopoty związane z najważniejszym atutem butów – czyli wytrzymałością właśnie. W pewnym momencie sprzedaż obuwia zaczęła gwałtownie spadać. Okazało się, że sandały są na tyle wytrzymałe, że ich właściciele nie mają potrzeby kupować nowych modeli. Te, które kupili przed laty dalej cechują się dobrym wyglądem i brakiem zniszczeń. Nie powstaje więc potrzeba uzupełniania garderoby o nowsze modele z przyczyn czysto “technicznych”. Czy więc dbałość producenta o wysoką jakość oferowanych produktów obróci się przeciwko niemu? Czas pokaże.